انرژی، نوآوری، کارایی :کاربید کلسیم

انرژی شیمیایی که به وسیله کاربید کلسیم تولید می گردد دارای نیروی بسیار قوی بوده و نوآوری جدیدی در صنعت به وجود آورده است .این ماده جزو مواد الزامی و لیدر پیشرو صنعت بشمار می آید .کاربید کلسیم از عوامل بسیار مهم در صنعت فولاد سازی می باشد .از کاربید کلسیم گاز استیلن تولید می شود که نقش بسیار مهمی به جهت قدرت برش کاری در ساخت و ساز دارد .کاربید در پاکسازی محیط زیست نقش حساسی را بازی می کند .
توانایی های صنایع کاربید در بهینه سازی و کارایی محصولاتی که ارایه می دهد به چشم می خورد .زیرا این شرکت می تواند کیفیت بالای محصول ، بهینه سازی و بازگشت مناسب سرمایه گذاری را به همراه آورد .

مشخصات کاربید کلسیم

کاربید کلسیم یک ترکیب شیمیایی با فرمول cac2 می باشد . با ظاهری بلوری و شکل سیاه و خاکستری با بوئی همانند سیر که شدیداً با آب واکنش نشان داده و گاز اشتعال زایی با نام استیلن تولید می کند . کاربید کلسیم با آب و رطوبت ، عوامل اکسید کننده قوی ، الکل ، کلرید هیدروژن و منزیم ، ناسازگار است .انرژی شیمیایی که به وسیله کاربید کلسیم تولید می شود .

موارد استفاده از کاربید کلسیم

مصرف کاربید کلسیم در صنایع فولاد سازی منحصر به فرد بوده و قادر است در واکنش اکسید هایی فلزی تاثیر بسزایی داشته باشد . به کارگیری کاربید کلسیم علاوه بر کاهش feo سرباره باعث پفکی شدن آن و افزایش راندمان کوره قوس الکتریکی ، افزایش راندمان حرارتی ، کاهش مصرف نسوز ، ثبات قوس الکتریکی ، احیایی سنگ آهن شده و همچنین بر خلاف آلومینیوم این ماده تاثیری بر آنالیز شیمیایی فولاد مذاب نخواهد داشت . از کاربید کلسیم می توان به عنوان مواد اصلی در گوگرد زدایی و فرآیند بازیافت آلیاژ ها در کوره ها استفاده نمود و در اخر با عنایت به قیمت گزاف آلومینیوم در بازار ، کاربید کلسیم جهت جایگزینی آن پیشنهاد می گردد که این امر باعث کاهش هزینه های تولید در شرکت های فولادی می شود .